En Hızlı Wordpress Teması Hangisidir?

Giriş

Bir site kurarken tema arayışımızda onun özellikleriyle birlikte hızı da iyi olsun isteriz. Yavaş bir site kullanıcı deneyimi açısından hiç mantıklı bir hareket değildir. Google’ın da bu konuda çok hassas olduğunu hatırlatmaya gerek yoktur. Testler yapılırken her bir tema için 4 farklı hız testi yapıldı. Hepsi sıfır kurulum ile test edildi. Bugüne kadar mağazadan en çok indirilen temalar seçildi.

Test edilen temaların listesi:

 • Hello Elementor
 • Neve
 • Astra
 • GeneratePress

Test Araçları Listesi:

 • GTmetrix
 • Pingdom
 • PageSpeed Insights
 • Byte Check

GTmetrix

GTmetrix bir siteye hız ve optimizasyon testi yapar. Performans sorunlarını ve bir temanın gereksiz dosyalarla dolu olup olmadığını kontrol etmek için mükemmel bir araçtır.

Kasım 2020’den bu yana GTmetrix, Lighthouse tarafından desteklenmektedir ve yeni bir rapor tasarımına sahiptir. Yeni tasarım, yeni Performans ve Yapı puanlarına dayalı olarak güncellenmiş bir GTmetrix Puanlaması içerir.

GTmetrix Sonuç Sayfası
 • GTmetrix Notu (GTmetrix Grade): Hem Performans hem de Yapı puanlarının ağırlıklı notudur. Not, hem sitenin ham performansını hem de kullanıcılar tarafından deneyimlenen gerçek performansı dikkate alır.
 • Performans Puanı (Performance Score): GTmetrix’in testleri sırasında yakaladığı Lighthouse Performance puanı. Daha yüksek daha iyidir.
 • Yapı Puanı (Structure Score): Hem Lighthouse denetimlerini hem de GTmetrix’in kendi özel denetimlerini temel alır. İdeal durumlarda, Performans Puanı ile hemen hemen aynıdır.
 • Web Verileri (Web Vitals): Kullanıcıların performans algısının anahtarı olarak Google tarafından oluşturulan metriklerdir. Bu temel metrikler arasında En Büyük İçerikli Boyama (LCP), Toplam Engelleme Süresi (TBT) ve Kümülatif Düzen Kayması (CLS) bulunur.

Pingdom

Pingdom, GTmetrix’e benzer, ancak biraz farklı ölçümler sundukları ve ikisi arasında herhangi bir önemli tutarsızlık olması durumunda bir “kontrol ve denge” durumu olarak hizmet edebildikleri için her ikisini de yan yana çalıştırmayı seviyoruz.

Pingdom Sonuç Sayfası
 • Performans Notu (Performance Grade): Bu, 100 üzerinden kümülatif bir nottur. Amaç, mümkün olduğu kadar yüksek bir puan elde etmektir. Puana katkıda bulunan bazı öğeler içerik boyutu, hatalar, yönlendirmeler, istekler ve daha fazlasını içerir.
 • Yükleme Süresi (Load Time): Pingdom’un tüm web sitesini yüklü bir temayla yüklemesi için geçen süre. Düşük daha iyi.
 • Sayfa Boyutu (Page Size): Toplam site dosyalarınızın boyutu. Tema bunu büyük ölçüde etkiler. Düşük daha iyi.
 • İstekler (Requests): Temanızı ve site içeriğinizi kullanıcıya teslim etmek için sunucu isteklerinin sayısı. Daha az iyidir.

PageSpeed Insights

Google PageSpeed Insights, hızlı bir WordPress temasına sahip olmanın en kritik parçasının kullanıcı deneyimi olduğunu göstermekle öne çıkıyor. İçeriğin kullanıcıya ne kadar hızlı gösterildiğine odaklanırken, temanın yavaş yüklenme sürelerine neden olan yönlerini de ortaya çıkarıyor.

PageSpeed Sonuç Ekranı
 • Performans Puanı (Performance Score): Bu puan 100 üzerindendir. Performans puanlaması burada hız endeksi, içerik sunma süresi ve boşta kalma süresi ile ayrıntılı olarak verilmiştir.
 • First Contentful Paint: Temanızın ve web sitenizin ilk içerik öğesini göstermesi için geçen süre. Düşük olması daha iyi.
 • En Büyük İçerikli Boyama: Temanızın ve web sitenizin en büyük içerik öğesini göstermesi için geçen süre. Düşük olması daha iyi.
 • Hız İndeksi (Speed Index): Her içerik öğesinin kullanıcıya görünmesi için ne kadar zaman geçtiği. Yine, daha düşük idealdir.
 • Etkileşim Zamanı (Time to Interactive): Etkileşim, görünürlükten farklıdır. Esasen bu, bir düğmenin görünür olabileceği, ancak kullanıcının henüz tıklayamayabileceği anlamına gelir. Yani bu zamanlama Hız Endeksi’nden daha uzun olmalı, ancak yine de daha düşük bir sayı istiyoruz.
 • Toplam Engelleme Süresi (Total Blocking Time): Genellikle stil sayfaları ve komut dosyaları gibi diğer varlıkların daha yüksek önceliğe sahip olması nedeniyle, indirmenin başlamasını beklemek için harcanan süre.
 • Kümülatif Düzen Kayması (Cumulative Layout Shift): Sayfanın görsel kararlılığını ölçer. Sayfa içeriği, özellikle ilk yükleme sırasında beklenmedik şekilde hareket ediyor veya atlıyor mu? 0,1’in altındaki bir CLS puanı iyi olarak kabul edilirken, >0,25’in kötü olduğu kabul edilir.

Byte Check

Bir TTFB testi (İlk Bayt Süresi testi), tarayıcının bir HTTP isteğini tamamlamasının ne kadar sürdüğünü ölçer ve sunucudan kullanıcıya bir bayt veri gönderilmesiyle sonuçlanır.

Esasen, en küçük bilginin iletilmesinin ne kadar sürdüğünü söylüyor. Barındırma, ilk baytın tesliminde önemli bir rol oynar, bu nedenle en hızlı WordPress barındırma çözümünü seçmek önemlidir, ancak hantal bir tema da sorunlara neden olur.

Bytecheck.com‘u kullanarak yaptığımız testlerde şunlara bakıyoruz:

Bytecheck Sonuç Sayfası
 • İlk Bayt Süresi (Time To First Byte): TTFB ideal olarak çok kısa bir süredir (milisaniye cinsinden). Verinin ilk baytının sunucudan kullanıcıya ne kadar sürede gittiğini yansıtır.
 • Toplam Süre: Toplam süre diğer faktörleri içerebilir, ancak testlerimizde bunun her zaman aynı olduğunu gördük. Barındırma değişikliklerinin bu sayıyı değiştireceğini düşünüyoruz.
 • İstek Boyutu: İdeal olarak düşük olan istek boyutu, HTTP isteği aracılığıyla gönderilen verilerin boyutudur. Testlerimiz, tüm temalarda aynı istek boyutunu ortaya çıkardı.
 • Toplam Başlık Boyutu: Bu önemlidir çünkü bazı durumlarda başlık dosyası boyutları genellikle bir temayı ağırlaştırır. Bayt cinsinden ölçülür, temanızın/web sitesi başlığınızın toplam dosya boyutudur. Testlerimiz, tüm temalarda aynı başlık boyutunu ortaya çıkardı.

Artık test yöntemi ve araçları açık olduğuna göre, sonuçlarımıza bakmanın ve (verilerle desteklenen) en hızlı WordPress temasını bulmanın zamanı geldi.

Not: Temalar belirli bir sıraya göre listelenmemiştir. Nasıl performans gösterdiklerini anlamak için bireysel test sonuçlarını okuyun. Ayrıca tüm sonuçların derlenmiş bir tablosunu görüntülemek için son bölüme atlayabilirsiniz.

1) Hello Elementor

Elementor Sayfa Oluşturucu’ya aşinaysanız, herhangi bir kod kullanmadan bir WordPress sitesi oluşturmanın ne kadar hızlı ve kolay olduğunu bilirsiniz. Elementor, sürükle ve bırak sayfa oluşturucuları dünyasında en iyi seçimdir, bu nedenle aynı geliştiricinin Hello Elementor adında hızlı ve çok yönlü bir tema üretmesi de şaşırtıcı değildir.

Hello Elementor Teması mobil tasarım olarak iyidir ve testlerde iyi performans gösterir ayrıca sorunsuz bir arayüz sağlar, böylece ziyaretçilerinizi hatalı bir menü veya metinle karşılamazsınız. Tema sizi nispeten boş bir sayfa ile başlatıyor, ancak Elementor’un gücü, herhangi bir endüstri için ihtiyacınız olanı tasarlamak için devreye giriyor.

Önemli Özellikler

 • Hello Elementor teması, oradaki en karmaşık sayfa oluşturuculardan biri olan Elementor ile bütünleşir.
 • Temel tasarım ve tema dosyaları minimalist ve basittir, bu da baş döndürücü hızlara ve genel olarak temiz bir arayüze izin verir.
 • Elementor entegrasyonu ile tema ve sayfa oluşturucu ile herhangi bir web sitesi yapabilirsiniz.
 • Hello Elementor ile birlikte gelen sayfa oluşturucu öğelerinden bazıları video, başlıklar, aralayıcılar, Google Haritalar, portföyler, gönderiler ve daha fazlasını içerir.
 • Hello Elementor, açılış sayfalarını hızla tasarlamak için yerleşik araçlara sahiptir.
 • Tema, WooCommerce, Yoast ve WPML gibi popüler eklentilerle bütünleşir.
 • Tüm cihazlar için güzel bir duyarlı tasarım alırsınız.
 • RTL desteğinin yardımıyla çok dilli ve çevrilmiş siteler oluşturun.
 • Hello Elementor, güçlü bir takip ve sağlam destek kaynaklarına sahiptir, bu da yardıma ulaşmanızı ve çevrimiçi makaleleri bulmanızı kolaylaştırır.

En Hızlı WordPress Tema Analizi

Sayfa hızları ve hafif dosyalar söz konusu olduğunda, Hello Elementor, bakılması gereken bir WordPress temasıdır. Skorlar bunu yansıtıyor.

GTmetrix

Performans Puanı (Performance Score): %100
Yapı Puanı (Structure Score): %96
En Büyük İçerikli Boya (Largest Contentful Paint (LCP)): 727 ms
Toplam Engelleme Süresi (Total Blocking Time (TBT)): 0ms
Kümülatif Düzen Kaydırma (Cumulative Layout Shift (CLS)): 0
Tam Yükleme Süresi (Fully Loaded Time): 897ms

Pingdom

Performans Notu (Performance Grade): 92
Sayfa Boyutu (Page Size): 127.40 KB
Yükleme Süresi (Load Time): 771ms
İstekler (Requests): 14

PageSpeed ​​Insights (Mobil)

Performans Puanı (Performance Score): 93
İlk İçerikli Boya (First Contentful Paint): 2.5s
Hız Endeksi (Speed Index): 2.7s
Büyük İçerikli Boyama (LCP): 2,6 sn
Etkileşim Süresi (TTI): 2.5s
Toplam Engelleme Süresi (TBT): 50ms
Kümülatif Düzen Kaydırma (CLS): 0

PageSpeed ​​Insights (Masaüstü)

Performans Puanı: 99
İlk İçerikli Boya: 0.7s
Hız Endeksi: 0.7s
En Büyük İçerikli Boya (Largest Contentful Paint (LCP)): 0,8 sn
Etkileşim Süresi (Time to Interactive (TTI)): 0,7 sn
Toplam Engelleme Süresi (Total Blocking Time (TBT)): 0ms
Kümülatif Düzen Kaydırma (Cumulative Layout Shift (CLS)): 0

ByteCheck TTFB Testi

İlk Bayt Süresi (Time To First Byte): 59ms
Toplam Süre (Total Time): 59ms
Başlık Boyutu (Header Size): 450b
Talep Boyutu (Request Size): 201b

Test Sonuçları

Hello Elementor’un GTmetrix Performans Puanı olağanüstü. Pingdom derecesi normalden biraz daha düşüktür. Daha önce Google’ın PageSpeed ​​Insights’ında yüksek puanlar alıyordu, ancak bu yıldırım hızındaki yükleme süreleri şimdi biraz daha yavaşladı. TTFB testi, rakiplerinin aralığındadır.

Son olarak, Pingdom’dan yalnızca 12 istek görüyoruz. Bir siteye içerik eklediğinizde bu değişecektir, ancak başlamak için harika bir yerdir.

2) Neve

ThemeIsle şirketi, birçoğu premium ve ücretsiz olan hızlı ve esnek temalar ve eklentiler oluşturmasıyla tanınır. Testlerimiz sırasında Neve teması, çok amaçlı tasarımı ve kolayca özelleştirilebilir düzeni ile ThemeIsle’ın en hızlısı olarak öne çıktı.

Ayrıca, WordPress için en popüler çevrimiçi mağaza eklentisi olan WooCommerce ile iyi çalışacak şekilde yapıldığından Neve’yi seviyoruz. Hafif dosyalar ve birinci sınıf performans puanları ile birkaç e-ticaret odaklı tema görmek güven verici.

Neve, Elementor ve diğer birçok üst düzey sayfa oluşturucu ile çalışır. Hafif ve mobil öncelikli bir WordPress temasıdır. Güvenilir güncellemeler ve destek, ThemeIsle markasının temel dayanaklarıdır.

Ayrıca, istediğiniz herhangi bir siteyi oluşturabilmenizi sağlamak için güvenilir kodlama ve esnek bir yapı bulacaksınız. ThemeIsle’ın şu anda Neve temasını çalıştıran siteleri listelediğini ve temanın olanaklarını anlamanıza ve kendi web siteniz için ilham almanıza olanak tanıdığını görmek güzel.

Neve teması ücretsiz olarak indirilebilir ve premium sürümleri 49$’dan başlıyor.

Ücretli tema, başlık ve blog desteği, özel düzenler ve temalı siteler için sınırsız destek ve güncelleme gibi ekstra özellikler sağlar.

Önemli Özellikler

 • Neve teması, telefonlarda ve tabletlerde daha hızlı yükleme ve daha sağlam deneyimler için mobil arayüzlere odaklanır.
 • Popüler sayfa oluşturucularla entegre edin.
 • Tema, kullanıcı öncelikli bir arayüz oluşturmak için AMP ile uyumludur.
 • Testler ve dosya boyutu, hızlı ve hafif bir WordPress teması gösteriyor.
 • Üstbilgi ve altbilgi alanlarında özel tasarım sağlanır.
 • Tam genişlik ve kapsanan sürümler için ayarlarla site düzeninizi ayarlayabilirsiniz.
 • Neve, dakikalar içinde güzel bir web sitesi başlatmak için özel yapım demolardan oluşan bir kitaplığa sahiptir. Kategoriler e-ticaret, minimal, blog, eğlence, seyahat ve daha fazlasını içerir.
 • Bazı demolar yalnızca belirli sayfa oluşturucular için yapılmıştır.
 • WooCommerce Booster aracı, gelişmiş galeriler, ödeme modülleri ve fatura ayrıntıları gibi ek e-ticaret öğeleri uygular.
 • Blog Booster özelliği, küçük resimler, düzenler ve meta veri öğeleriyle blog seçeneklerinizi genişletir.
 • Header Booster, sosyal düğmeler, iletişim bilgileri ve kırıntıları eklemek için mükemmeldir.
 • Bir ajans işletiyorsanız, özel düzenler oluşturabilir ve beyaz etiketlemeyi dahil edebilirsiniz.
 • Temanın premium sürümü, diğer birçok yükseltmenin yanı sıra Elementor Sayfa Oluşturucu yükseltmeleri, blog güçlendiriciler ve “en üste kaydırma” özellikleri sunar.

Neve WordPress Teması Analizi

Neve Teması’nda istekler çok düşük bu da onu iyi bir başlangıç yapıyor.

GTmetrix

Performans Puanı (Performance Score): %100
Yapı Puanı (Structure Score): %99
En Büyük İçerikli Boya (Largest Contentful Paint (LCP)): 487 ms
Toplam Engelleme Süresi (Total Blocking Time (TBT)): 0ms
Kümülatif Düzen Kaydırma (Cumulative Layout Shift (CLS)): 0
Tam Yükleme Süresi (Fully Loaded Time): 1000ms

Pingdom

Performans Notu (Performance Grade): 98
Sayfa Boyutu (Page Size): 43.20 KB
Yükleme Süresi (Load Time): 586ms
İstekler (Requests): 6

PageSpeed ​​Insights (Mobil)

Performans Puanı (Performance Score): 100
İlk İçerikli Boya (First Contentful Paint): 1.0s
Hız Endeksi (Speed Index): 1.2s
Büyük İçerikli Boyama (LCP): 1,0 sn
Etkileşim Süresi (TTI): 1.0s
Toplam Engelleme Süresi (TBT): 0ms
Kümülatif Düzen Kaydırma (CLS): 0

PageSpeed ​​Insights (Masaüstü)

Performans Puanı: 100
İlk İçerikli Boya: 0.3s
Hız Endeksi: 0.6s
En Büyük İçerikli Boya (Largest Contentful Paint (LCP)): 0,4 sn
Etkileşim Süresi (Time to Interactive (TTI)): 0,3 sn
Toplam Engelleme Süresi (Total Blocking Time (TBT)): 0ms
Kümülatif Düzen Kaydırma (Cumulative Layout Shift (CLS)): 0

ByteCheck TTFB Testi

İlk Bayt Süresi (Time To First Byte): 51ms
Toplam Süre (Total Time): 52ms
Başlık Boyutu (Header Size): 450b
Talep Boyutu (Request Size): 201b

Test Sonuçları

Neve, neredeyse tüm rakipleri geride bırakan, süper performans için optimize edilmiş, hafif bir WordPress temasıdır. PageSpeed ​​Insights testinde (hem mobil hem de masaüstü) 100 puan verdi. Ayrıca, yüksek bir 98 Pingdom notu da üretti. Yalnızca 6 ile, istek sayısı test edilen tüm temalar arasında en düşük ve sayfa boyutu en düşük ikinci sıradadır. Yükleme süreleri de sınıfının en iyisidir.

Sonuç olarak, Neve sadece popüler ve iyi tasarlanmış değil, aynı zamanda çok yüksek hızlarda koşma avantajıyla da çok yönlüdür.

3) Astra

Astra teması yalnızca hızlı bir şekilde popülerlik kazanmakla kalmıyor, aynı zamanda testlerimiz sırasında etkinleştirildiğinde ve iyi performans gösterdiğinden tema hızla hareket ediyor. Astra’nın tüm amacı, WordPress’e yükledikten sonra hazır bir siteye sahip olmaktır.

Bu, birden fazla sektör için demolarla yapılır ve temanın çoğu öğesini koda dokunmadan özelleştirebilirsiniz.

Astra Teması

Fiyatlandırma

Astra’nın hem ücretsiz hem de premium bir sürümü var. Astra Pro yıllık 49$ olarak listelenmiştir. Temel Paket yılda 169$ ve Büyüme Paketi yılda 249$ ama genellikle şirketten indirimler görüyoruz.

Önemli Özellikler

 • Açık hava macerası, evcil hayvan bakımı, organik mağazalar, özel baskı şirketleri ve daha fazlasındaki tasarımlar için önceden oluşturulmuş güzel demolar var.
 • Tema, Gutenberg, Brizy, Elementor ve Beaver Builder gibi üst düzey sayfa oluşturucularla bütünleşir. Aslında, bazı demolar sadece bu inşaatçılar için yapılmıştır.
 • Düzen ayarları, başlıklarınızı ayarlamayı, kenar çubukları eklemeyi ve tek sayfa düzenlerini ayarlamayı içerir.
 • Özelleştirici aracılığıyla blogunuzun tüm tasarımını kontrol edin.
 • Tema, WooCommerce için normal temalarda bulamayacağınız benzersiz ayarlara sahiptir.
 • Kancalar ve filtreler, işlevselliği genişletmek için idealdir.
 • Temayı çeşitli dillere çevirebilirsiniz.
 • Temanın bir mega menüsü ve mobil başlık özellikleri vardır.
 • Premium site düzenleri, dolgulu, tam genişlikte ve kutulu sayfalar için seçenekler içerir.

En Hızlı WordPress Tema Analizi

GTmetrix

Performans Puanı (Performance Score): %100
Yapı Puanı (Structure Score): %98
En Büyük İçerikli Boya (Largest Contentful Paint (LCP)): 649 ms
Toplam Engelleme Süresi (Total Blocking Time (TBT)): 0ms
Kümülatif Düzen Kaydırma (Cumulative Layout Shift (CLS)): 0
Tam Yükleme Süresi (Fully Loaded Time): 857ms

Pingdom

Performans Notu (Performance Grade): 98
Sayfa Boyutu (Page Size): 51.10 KB
Yükleme Süresi (Load Time): 531ms
İstekler (Requests): 6

PageSpeed ​​Insights (Mobil)

Performans Puanı (Performance Score): 100
İlk İçerikli Boya (First Contentful Paint): 1.1s
Hız Endeksi (Speed Index): 1.5s
Büyük İçerikli Boyama (LCP): 1,2 sn
Etkileşim Süresi (TTI): 1.1s
Toplam Engelleme Süresi (TBT): 0ms
Kümülatif Düzen Kaydırma (CLS): 0

PageSpeed ​​Insights (Masaüstü)

Performans Puanı: 100
İlk İçerikli Boya: 0.3s
Hız Endeksi: 0.4s
En Büyük İçerikli Boya (Largest Contentful Paint (LCP)): 0,3 sn
Etkileşim Süresi (Time to Interactive (TTI)): 0,3 sn
Toplam Engelleme Süresi (Total Blocking Time (TBT)): 0ms
Kümülatif Düzen Kaydırma (Cumulative Layout Shift (CLS)): 0

ByteCheck TTFB Testi

İlk Bayt Süresi (Time To First Byte): 47ms
Toplam Süre (Total Time): 48ms
Başlık Boyutu (Header Size): 450b
Talep Boyutu (Request Size): 201b

Test Sonuçları

Dört testin hepsinden alınan puanlar açısından, Astra yüksek performanslıdır. Skorlar 100, 98, 100 ve 100 – her alanda mükemmele yakın!

İstekler 6’da ve sayfa boyutu nispeten küçük, yani kutudan çıkar çıkmaz temayı ağırlaştıran önemsiz bir şey yok. Genel olarak, Astra daha büyük demo öğelerini uygularken bile iyi bir performans sergiliyor; bu, hepsi güzel göründüğü için harika.

4) GeneratePress

Dört testin hepsinden tam puan alan GeneratePress, en hızlı WordPress temalarından birisidir. Birden çok sayfa oluşturucu, WooCommerce desteği ve çeşitli kenar çubuğu ve pencere öğesi konumlarıyla entegrasyona sahip, şık ve küçük bir pakette çok yönlü bir temadır.

GeneratePress Teması

Derecelendirmeler ve incelemeler, GeneratePress’in inanılmaz bir takipçi kitlesine sahip olduğunu gösteriyor. Ücretsiz bir sürüm indirebilir veya özelliklerinizi premium sürüme yükseltmeyi seçebilirsiniz.

Premium tema, tipografi, demolar, renkler ve daha fazlası için ekstra modüllerle birlikte gelir. Özellikle demo dosyalarıyla birlikte orijinal tema dosyasının boyutunun ne kadar küçük olduğunu seviyoruz. Bu, sitenize ağırlık vermeyeceğini veya bir sunucuda sorunlara neden olmayacağını gösterir.

Fiyatlandırma

İndirmek için ücretsiz bir sürüm var. Premium tema 59$’a satılıyor. Sürekli destek ve güncellemeler istiyorsanız, yükseltmeler yıllık olarak yapılır. Ayrıca bir kereye mahsus ömür boyu ödeme mevcuttur.

Önemli Özellikler

 • Testlerimize göre, tema yüksek hızlara ve küçük dosya boyutlarına sahip.
 • WooCommerce, sayfa oluşturucular ve bbPress gibi birçok WordPress eklentisi ile uyumludur.
 • Özelleştirme için çok çeşitli tema renkleri ve tipografi seçeneklerine sahiptir.
 • Sitenizin işlevselliğini genişletmek için kancalar ve filtreler mevcuttur.
 • Tema, 20’den fazla dil için çeviriye hazırdır.
 • Mobil başlıklar, sabit gezinme ve daha fazlasının yardımıyla gelişmiş bir site menüsü yapın.
 • Sonsuz kaydırma, sütun kontrolleri ve görüntü ayarlama ayarları kullandığından blog özellikleri diğer temalardan daha gelişmiştir.
 • Temanızın çeşitli bölümlerine arka planlar ekleyebilirsiniz.
 • Bir düğmeye tıklayarak tüm tema seçeneklerini içe ve dışa aktarın.

GeneratePress Tema Analizi

Test sırasında GeneratePress, genelde iyi performans gösterdi. Sayfaların ne kadar hızlı yüklendiği hayranlık uyandırıcı.

GTmetrix

Performans Puanı (Performance Score): %100
Yapı Puanı (Structure Score): %99
En Büyük İçerikli Boya (Largest Contentful Paint (LCP)): 564 ms
Toplam Engelleme Süresi (Total Blocking Time (TBT)): 0ms
Kümülatif Düzen Kaydırma (Cumulative Layout Shift (CLS)): 0
Tam Yükleme Süresi (Fully Loaded Time): 688ms

Pingdom

Performans Notu (Performance Grade): 98
Sayfa Boyutu (Page Size): 38.80 KB
Yükleme Süresi (Load Time): 559ms
İstekler (Requests): 6

PageSpeed ​​Insights (Mobil)

Performans Puanı (Performance Score): 100
İlk İçerikli Boya (First Contentful Paint): 1.0s
Hız Endeksi (Speed Index): 1.3s
Büyük İçerikli Boyama (LCP): 1,2 sn
Etkileşim Süresi (TTI): 1.0s
Toplam Engelleme Süresi (TBT): 0ms
Kümülatif Düzen Kaydırma (CLS): 0

PageSpeed ​​Insights (Masaüstü)

Performans Puanı: 100
İlk İçerikli Boya: 0.3s
Hız Endeksi: 0.4s
En Büyük İçerikli Boya (Largest Contentful Paint (LCP)): 0,4 sn
Etkileşim Süresi (Time to Interactive (TTI)): 0,3 sn
Toplam Engelleme Süresi (Total Blocking Time (TBT)): 0ms
Kümülatif Düzen Kaydırma (Cumulative Layout Shift (CLS)): 0

ByteCheck TTFB Testi

İlk Bayt Süresi (Time To First Byte): 54ms
Toplam Süre (Total Time): 54ms
Başlık Boyutu (Header Size): 450b
Talep Boyutu (Request Size): 201b

Test Sonuçları

Minimum dosya boyutu, GeneratePress’in gücünü gösterir. Tema, tüm testlerde mükemmel puanlara yakındır. Talepleri (Requests) de en düşük seviyededir.

Hızdaki bu başarı, neredeyse mükemmel bir puan ve hızlı yükleme süreleri görebildiğimiz için PageSpeed ​​Insights testine taşınıyor. TTFB testi de rekabete kıyasla son derece iyi bir performans sergiliyor.

 • WordPress için En Hızlı Tema Nedir?

  Testlerimize göre GeneratePress, Astra, Neve’nin en hızlı WordPress temaları olduğu bulundu.

 • En Hızlı Ücretsiz WordPress Teması Nedir?

  GeneratePress ve Astra temaları birinciler.

 • WordPress Temasını Hızlı Yapan Nedir?

  Bir WordPress temasının performansı birçok faktöre bağlıdır. Kritik olanlardan bazıları, en iyi kodlama uygulamalarına bağlı kalmak, daha az HTTP isteği oluşturmak, optimize edilmiş bir sayfa boyutuna sahip olmak, mümkün olduğunca az JS kullanmak (özellikle oluşturma engelleme) ve iyi yapılandırılmış tema dizinlerine sahip olmaktır. WordPress Temamı Nasıl Daha Hızlı Yapabilirim?

 • WordPress Temamın Hızını Nasıl Kontrol Edebilirim?

  Bir WordPress temasının hızını kontrol etmek için bir site hızı test aracı kullanın. GTmetrix, Pingdom ve PageSpeed ​​Insights kullanmanızı öneririz.