WordPress için En İyi 14 Elementor Eklentisi (Elementor Addons)

Giriş

İster bir web sitesi sahibi olun ister deneyimli bir WordPress tasarımcısı olun, Elementor gibi sayfa oluşturucuları kullanmanın birçok faydası vardır. Ancak bu araçtan en iyi şekilde yararlanmak için varsayılan işlevselliğini uzantılar aracılığıyla genişletmek akıllıca bir fikirdir.

Neyse ki, Elementor çok popüler bir eklenti olduğundan, aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli eklentiler var. Bunların her biri, web sitenizi tasarlamayı ve özelleştirmeyi çok kolay hale getirmek için yerleşik özellikler geliştirir.

Elementor’a Giriş

Elementor, WordPress kullanıcıları arasında en yaygın kullanılan sayfa oluşturucu eklentilerinden biridir. Çarpıcı sayfalar oluşturmanıza ve tasarlamanıza olanak tanıyan bir sürükle ve bırak düzenleyiciye sahiptir. Ayrıca, kod yazmanız gerekmiyor. (Daha fazla özellik için CSS Hariç.)

www.elementor.com

Elementor ile, hayal edebileceğiniz neredeyse her tür sayfa veya gönderiyi oluşturmak için kullanabileceğiniz geniş bir widget kitaplığı elde edersiniz. Ek olarak, çeşitli sayfa öğelerini şekillendirmek için bir dizi şablon ve araçla birlikte gelir. Bu hazır tasarımları iletişim formları, kaydırıcılar, düğmeler vb. oluşturmak için kullanabilirsiniz.

Elementor’un iki sürümü vardır. Standart sayfalar oluşturmak istiyorsanız ve herhangi bir gelişmiş işlevselliğe ihtiyacınız yoksa ücretsiz eklenti mükemmel bir seçimdir. Ancak Pro sürümü, sitenizi kodlamayla uğraşmadan bir sonraki düzeye taşımanıza yardımcı olabilecek çok çeşitli gelişmiş araçlara, widget’lara ve ayarlara erişmenizi sağlar.

Neden Elementor Eklentileri (Addons) Kullanmalıyım?

Elementor güçlü ve sağlam bir araçtır. Özellikle Pro sürümünüz varsa, piyasadaki en iyi eklentilerden biridir. Ancak hiçbir şey mükemmel değildir ve geliştirilebilecek birkaç alan vardır. Elementor eklentilerinin büyük bir fark yaratabileceği yer burasıdır. Varsayılan eklentinin eksik olduğu alanlardaki boşluğu doldururlar.

Elementor eklentilerini kullanmak, bu sayfa oluşturucudan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olabilir. Ayrıca, sitenizde kullandığınız diğer temel eklentilerle entegre olmanıza da izin verebilirler. Müşterileri çekmek ve dönüşümleri artırmak için daha da ilgi çekici ve görsel olarak hoş sayfalar ve gönderiler oluşturabilirsiniz.

Aradığınız özelliklerin, kullanılabilirliğin ve fiyatlandırmanın türüne bağlı olarak, aralarından seçim yapabileceğiniz birçok seçenek vardır. Bunların çoğu ücretsiz araçlardır, yani bunları ücretsiz olarak kullanabilir ve ekstra yeteneklere erişmek istiyorsanız yükseltme yapabilirsiniz.

Elementor Eklentilerinde (Addons) Nelere Bakmalı?

Kullanmak isteyebileceğiniz eklentiler, sahip olduğunuz web sitesi veya işletme türüne, aradığınız belirli özelliklere ve işlevlere göre değişiklik gösterecektir. Çoğu durumda, bütçenizi de göz önünde bulundurmanız gerekir.

Bununla birlikte, kaliteli eklentiler ararken herkes bir avuç kritik faktörü akılda tutmalıdır. Örneğin, web sitenize yüklediğiniz ve etkinleştirdiğiniz herhangi bir eklentinin düzenli olarak korunmasını ve güncellenmesini sağlamak çok önemlidir. Aksi takdirde, web sitenize güvenlik açıkları getirebilir.

Deneyim seviyenize bağlı olarak, premium müşteri desteği ile birlikte gelen bir araç da aramak isteyebilirsiniz. Ücretli bir araç satın alırken genellikle telefon ve sohbet desteği dahildir. Ancak, önceden destek seçeneklerine ve çevrimiçi belgelere bakmanız akıllıca olur. Bu, ihtiyacınız olduğunda her zaman rehberlik alabilmenizi sağlamaya yardımcı olabilir.

Son olarak, yüklediğiniz her eklentinin kullanılabilirliğini göz önünde bulundurmanızı öneririz. Deneyimli bir WordPress kullanıcısı olsanız bile, kafa karıştırıcı bir eklenti kurmak ve yapılandırmak için zaman kaybetmek istemezsiniz. Kullanım kolaylığını belirlemek için eklentinin temel özelliklerini araştırdığınızdan emin olun. Ek olarak, incelemelerine göz atmak veya mevcut olan herhangi bir ücretsiz deneme süresinden yararlanmak isteyebilirsiniz.

Eklenti Listesi

1) Ultimate Addons for Elementor

Ultimate Addons for Elementor, sayfa oluşturucu için mevcut olan en popüler eklentilerden biridir. Brainstorm Force tarafından üretilen bu hızlı ve hafif araç, 50’den fazla widget uzantısı, 200’den fazla bölüm bloğu ve çok çeşitli tasarım ve özelleştirme seçenekleriyle birlikte gelir:

Web sitenizin tasarımını ve görünümünü iyileştirmenin hızlı ve kolay bir yolunu arıyorsanız bu eklenti mükemmel bir seçimdir. Ayrıca şunları içerir:

 • Özelleştirilebilir widget’lar
 • Hazır ayarlar ve siteler arası kopyala yapıştır gibi yaratıcı özellikler
 • WooCommerce, SEO ve daha fazlası için önceden oluşturulmuş widget’lar
 • Hazır şablonlar

Ultimate Addons for Elementor, sitenizin koduyla etkileşime girmeden çarpıcı bir web sitesi oluşturmanıza yardımcı olabilir.

Bu eklenti, aralarından seçim yapabileceğiniz birden fazla fiyatlandırma planı sunar. Planlar yıllık 59$’dan başlıyor. Ayrıca ömür boyu fiyatlandırmanın yanı sıra çeşitli paketler de mevcuttur.

2) ElementsKit

ElementsKit, güzel ve işlevsel bir web sitesi oluşturmak için ihtiyaç duyabileceğiniz her şeyi içeren yüksek kaliteli, kullanımı kolay bir Elementor eklentisidir. Bu araçla bir mega menü oluşturucu, bir düzen seti, tek sayfalık kaydırma ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz:

Ayrıca site oluşturmayı kolaylaştıran 50’den fazla widget ile birlikte gelir. Aşırı şekilde karmaşık değil, bu da yeni başlayan serbest çalışanlar için uygun bir seçenek olduğu anlamına geliyor. Ancak ajanslar ve daha deneyimli geliştiriciler de bu aracı kullanabilir.

Ek geliştirme özellikleri şunları içerir:

 • Gelişmiş paralaks efektleri
 • Hazır şablonların düzen kitaplığı
 • Üstbilgi ve altbilgi oluşturucu
 • Yapışkan menüler
 • Gelişmiş Geçiş ve Sekme işlevi

ElementsKit, yılda 39$’dan başlayan üç fiyatlandırma katmanında mevcuttur. Ancak, 499$’dan başlayan bir Paket olarak da satın alabilirsiniz.

3) Element Pack

Element Pack, Elementor’un işlevselliğini genişletmek ve geliştirmek için kullanabileceğiniz başka bir eklenti kitaplığıdır. Bu araç, tümü daha şık ve yüksek kaliteli bir web sitesi tasarımı oluşturmanıza yardımcı olabilecek 190’dan fazla premium öğe içerir:

Yaklaşık 300’e yakın içe aktarmaya hazır şablondan oluşan geniş bir koleksiyon arasından seçim yapabilirsiniz.

Birkaç daha dikkate değer özellik şunları içerir:

 • Uygun doğrulama ve kod standartlarını kullanarak optimizasyon
 • Sürükle ve bırak düzenleyicisi aracılığıyla özelleştirebileceğiniz popüler widget’lar
 • 15’ten fazla dil desteği ile çok dilli kullanıma hazır
 • 160+ hazır sayfa şablonu
 • 100’den fazla üstbilgi ve altbilgi şablonu

Aralarından seçim yapabileceğiniz üç ana fiyatlandırma seçeneği vardır . Bir web sitesi için bireysel planlar yıllık 29,25$’dan başlıyor.

4) Master Addons

Master Addons for Elementor , kısa sürede görsel olarak daha hoş bir web sitesi oluşturmanıza yardımcı olabilecek etkileyici bir araç koleksiyonu sunar. Son derece özelleştirilebilir, bu da onu tasarımları üzerinde daha yaratıcı kontrol sahibi olmak isteyen web tasarımcıları için mükemmel bir seçenek haline getiriyor:

Bu Elementor eklenti paketi, eklentiler bölümünden herhangi bir widget’ı etkinleştirmenizi ve devre dışı bırakmanızı sağlar. Ayrıca herhangi bir bölüme özel CSS ekleyebilir , bir mega menü ekleyebilir, geçişler oluşturabilir ve 1.000’den fazla şablondan oluşan bir kitaplıktan seçim yapabilirsiniz.

Master Addons ayrıca şunları içerir:

 • 40 widget
 • 14 uzantı
 • Galeri Kaydırıcısı
 • Görüntü Vurgulu Efektler
 • Dinamik tablolar
 • Üstbilgi ve Altbilgi Oluşturucu

Fiyatlandırma planları yıllık 39$ başlar . Her üç plan da 14 günlük para iade garantisi ile gelir.

5) The Plus Addons for Elementor

The Plus Addons for Elementor, 80’den fazla güçlü widget’tan oluşan bir koleksiyona sahip olan başka bir isteğe bağlı eklentidir. 18’den fazla şablon, 300’den fazla Kullanıcı Arayüzü (UI) bloğu ve çok daha fazlasıyla birlikte gelir:

Çok fazla çeşitlilik arıyorsanız bu eklenti ideal bir seçimdir. Widget’ları kullanıma hazır düzenler oluşturmak, farklı stiller içeren mega menüler oluşturmak ve dinamik listeleme ve kategoriler eklemek için kullanabilirsiniz.

The Plus Addons for Elementor ayrıca şunları içerir:

 • Gelişmiş Düğmeler
 • Sayfa Kaydırma Seçenekleri
 • Daire Menüsü
 • Gelişmiş Tipografi
 • Korunan İçerik
 • Dinamik Dergi Kaydırıcısı
 • Instagram beslemesi (Feed)

Ayrıca, eklenti oldukça kullanıcı dostudur. Çok az düzeyde Elementor veya tasarım deneyiminiz olsa bile bu yeterli bir yardımcı araçtır.

WordPress Eklenti Dizininde (Eklentiler Kısmınd) ücretsiz bir sürüm mevcuttur. Bununla birlikte, tam özellik paketinin kilidini açmak için, yıllık 39$ ile 169$ arasında değişen bir premium plana yükseltmenizi öneririz.

6) Droit Addons

Droit Addons, güzel, yüksek performanslı bir web sitesi oluşturmanıza yardımcı olabilir. Bu freemium aracı 70 blok bölümü, 9 tam sayfa şablon ve düzinelerce kullanışlı widget ile birlikte gelir:

Dahası, bu eklenti paketinin sitenizi yavaşlatması konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak. Zengin özelliklere sahip olmasına rağmen, sayfalarınızın hızlı yüklenmesi için önbelleğe alma özelliğini kullanır. Bu, sitenizin hızı ve performansı konusunda endişeleriniz varsa, onu sağlam bir seçenek haline getirir.

Potansiyel alıcıların ilgisini çekebilecek bazı öne çıkan özellikler şunlardır:

 • Görüntü karoselleri
 • Animasyonlu metin
 • Paralaks (kaydırma) efektleri
 • Simge kutuları
 • Lottie (animasyon) efektleri
 • Widget’lar üzerinde kontrol
 • Özel CSS ekleme seçeneği

WordPress Eklenti Dizininde (Eklenti Ekle) ücretsiz bir sürümü mevcuttur. Ancak, tüm eklenti özelliklerine erişmek için yıllık 35$ başlayan bir premium plan satın almanız gerekir.

7) Exclusive Addons

Exclusive Addons, web sitenizi kolaylıkla oluşturmanıza yardımcı olmak için 85’ten fazla Elementor widget’ı ve 600’den fazla önceden hazırlanmış blok sunar. Portföyler, galeriler, blog ızgaraları ve çok daha fazlasını oluşturabilirsiniz:

Bu eklenti hafiftir ve son derece özelleştirilebilir. İleri görüşlü ziyaretçiler için çok yönlü ve modaya uygun tasarımlar oluşturmanıza yardımcı olabilir. Ek özellikler şunları içerir:

 • 49 hazır şablon
 • Özel konumlandırma
 • Özel CSS
 • Buzlu cam efektleri
 • Dostça destek

Ücretsiz bir eklenti mevcut. Ancak, premium plana yükseltmek istiyorsanız, tek bir site için fiyatlandırma yıllık 29$‘dan başlıyor.

8) Happy Addons for Elementor

İster serbest çalışan, ister ajans veya web geliştiricisi olarak çalışın, HappyAddons for Elementor mükemmel bir eklentidir. 50’den fazla widget ve 400’den fazla blok sağlayan bu araç, sitenizi tasarlama ve oluşturma sürecini kolaylaştırmaya yardımcı olabilir:

Yenilikçi ve gelişmiş çözümler arıyorsanız bu mükemmel bir seçenektir. Bunun nedeni, HappyAddons’ın sınırsız bölüm yerleştirme, görüntüleme koşullandırma ve canlı kopyalama ve yapıştırma işlevine izin vermesidir.

Ek HappyAddons özellikleri şunları içerir:

 • 7/24 destek
 • 17 uzantı
 • İsteğe bağlı varlık yükleme
 • sütun kontrolü
 • mega menü
 • Animasyonlu Metin Pro
 • Kayan Görüntü Pro

Bu eklentinin ücretsiz ve ücretli sürümleri mevcuttur. Premium planlar yıllık 33$‘dan başıyor.

9) Extras for Elementor

Extras for Elementor, Elementor sayfa oluşturucunuz için ek özellikler sunan basit ama kullanışlı bir araçtır. 28’den fazla yeni widget ve beş uzantı içerir:

50.000’den fazla web sitesi, Elementor Extras’ın sunduğu bonus yeteneklerinden yararlanıyor. Bu genişletilmiş özellikler şunları içerir:

 • Herhangi bir widget, sütun veya bölüm arka planı için paralaks efekti
 • Yapışkan widget’lar
 • Görüntüleme koşulları
 • Herhangi bir widget için ipuçları

Elementor Extras için üç ana fiyatlandırma planı vardır. En ucuzu yılda 26 €‘dan başlıyor.

10) Qi Addons

Qi Addons, web sitenizin tasarımını ve geliştirilmesini basitleştirmeye yardımcı olabilecek kapsamlı bir araç setidir:

Elementor için mevcut en büyük ücretsiz eklenti koleksiyonudur. İşte içerdiği birkaç özellik:

 • 60’tan fazla özelleştirilebilir widget
 • Etkileşimli grafikler, afişler ve ilerleme çubukları
 • Hızlı destek
 • Nasıl yapılır şeması
 • İçindekiler
 • Minimalist tarz

Bu eklentinin öne çıkan özelliklerinden biri, kullanımının tamamen ücretsiz olmasıdır. Bu, bütçesi kısıtlı bir serbest çalışan veya yeni başlayan bir kuruluşsanız, onu ideal seçim haline getirir.

11) Essential Addons for Elementor

Essential Addons, Elementor için bir başka iyi bilinen ve güvenilir eklenti kitidir. Web sitenizi özelleştirmek için 70’in üzerinde benzersiz öğe ve uzantıdan oluşan bir kitaplık ile birlikte gelir:

Bu seçeneğin bir avantajı, tüm öğelerin tamamen özelleştirilebilir olmasıdır. Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda tasarım seçeneğiniz var ve stilleri üzerinde tam kontrole sahipsiniz. Aynı zamanda hafiftir, bu nedenle web sitenizin performansına zarar verme konusunda endişelenmenize gerek yoktur.

Bu eklenti, tek tek öğeleri etkinleştirmenize ve devre dışı bırakmanıza bile izin verir. Bu, şu anda kullanmadığınız araçları ortadan kaldırarak sayfalarınızın hızlı yüklenmesini sağlamaya yardımcı olabilir. Bu nedenle, Essential Addons, pozitif bir UX oluşturmak isteyen herhangi bir WordPress site sahibi için sağlam bir seçimdir.

İşte bu araçla elde edeceğiniz birkaç özellik daha:

 • 7 gelişmiş uzantı
 • WooCommerce Ürün Koleksiyonu
 • Tek Sayfada Gezinme
 • Instagram Akışı
 • Korunan İçerik

Temel Eklentiler için fiyatlandırma yıllık 39.97$‘dan başlar. Bir Ömür Boyu Sınırsız planın maliyeti 249,97$’dır.

12) PowerPack Elementor

Adına sadık kalınarak, PowerPack, Elementor web sitenizi geliştirmek için yararlı widget’lar ve araçlarla dolu güçlü bir eklentidir:

Bu premium koleksiyon, birkaç kategoride 70’den fazla widget ekler. Bunlar şunları içerir:

 • Temel (akordeonlar, düğmeler vb.)
 • İçerik (referanslar, ızgaralar, kaydırıcılar vb.)
 • Gönderiler
 • Fiyatlandırma
 • Navigasyon

PowerPack kullanmanın bir başka yararı da beyaz etikete sahip olmasıdır. Bu, müşteriler için siteler oluştururken markanızı kullanabileceğiniz anlamına gelir. Bu, tasarımcılar ve geliştiriciler için mükemmel bir seçimdir. Düzeninizi gelecekte kullanmak üzere şablon olarak da kaydedebilirsiniz.

PowerPack’in ücretsiz bir sürümü mevcuttur. Ancak, tüm özellik ve yetenek paketine erişmek için bir yıllık 49$‘dan başlayan premium bir plan seçebilirsiniz.

13) Elementor Header & Footer Builder

Elementor Header and Footer Builder, Brainstorm Force tarafından geliştirilen başka bir eklentidir. Sitenizde kullanabileceğiniz şablonlar oluşturmak için bir üst bilgi ve alt bilgi oluşturucu eklemenize olanak tanır. Daha önce tartıştığımız Ultimate Addons eklentisine ücretsiz bir alternatif:

Ultimate Addons’tan daha basit bir şey arıyorsanız, buna göz atmaya değer, ancak yine de üstbilgi ve altbilgi şablonlarınızı özelleştirmek ve oluşturmak için kolay bir yola ihtiyacınız var. Ayrıca sitenizin hızını ve performansını olumsuz etkilemeyecek yüksek düzeyde optimize edilmiş koda sahiptir.

Ek özellikler şunları içerir:

 • Görüntüleme konumlarını seçin
 • Tüm Elementor temalarıyla uyumlu
 • Yerleşik widget kitaplığı (site logosu, slogan, gezinme, sayfa başlığı vb.)
 • Hızlı ve kolay kurulum.

Elementor Header & Footer Builder’ın kullanımı tamamen ücretsizdir. WordPress Eklenti Dizininden (Eklentiler Kısmından) indirebilirsiniz.

14) Premium Addons for Elementor

Premium Addons for Elementor, herhangi bir kod yazmadan profesyonel görünümlü bir site oluşturmanıza yardımcı olabilecek esnek bir araçtır. Widget’lar çok çeşitli özelleştirme seçenekleri içerir. Ayrıca sitenizin performansını artırmak için bunları devre dışı bırakabilir veya etkinleştirebilirsiniz:

Premium Eklentiler, Elementor Sayfa Oluşturucu yüklüyse herhangi bir WordPress temasıyla çalışır. Dahil edilen widget’lardan bazıları:

 • Görüntü Kaydırma
 • Banner
 • Carousel
 • Google Haritalar
 • Fiyatlandırma Tablosu
 • Geri sayım
 • Çift Başlık

23’ten fazla widget içeren ücretsiz bir Premium Eklentiler eklentisi vardır. Ancak, 39$’dan başlayan Pro sürümünü seçerseniz, 34’ün üzerinde widget’a erişebilirsiniz.